2010/2011

Rok szkolny 2010/2011

 

 

 


 

            Dnia 1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2010/2011.

W nowym roku szkolnym wychowawstwa przydzielono następującym nauczycielom:

Klasa I – p. Krystyna Bochnak

Klasa II – p. Jolanta Duda

Klasa III – p. Elżbieta Koczwara

Klasa IV- p. Danuta Grabowska

Klasa V –p. Małgorzata Piekarska

Klasa VI – p . Magdalena Szeliga

            W przeddzień jesieni – 22 września w piękny, słoneczny dzień 17- tu piątoklasistów ubranych w żółte i pomarańczowe kamizelki pod okiem opiekunów wyruszyło na wycieczkę rowerową do Bystrzycy. Jesienna eskapada odbyła się w obchodzonym tego dnia „ „Dniu bez samochodu”. Organizatorem całej wyprawy była p. M. Piekarska. Rajd ten pilotowany był przez patrol policyjny Komisariatu Policji w Iwierzycach. W trakcie drogi uczniowie mogli podziwiać piękne krajobrazy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie kościoła

p. w. św. Franciszka Asyżu. Gdzie organista tutejszej parafii – p. S. Rachwalski przybliżył nam historię tego kościoła. Nie zabrakło również ks proboszcza – L. Moryla, który bardzo serdecznie wszystkich powitał. Uczniowie zwiedzili: chór, zachrystię, boczne wejścia oraz obejście wokół kościoła. Następnie wybrali się pieszo pod Krzyż Jubileuszowy, znajdujący się przy trasie Bystrzycy – Wielopole, a postawiony w 2000 r. w „2000 rocznicę przyjścia na świat Jezusa Chrystusa”. Potem wszyscy przeszli na drugą stronę, gdzie stoi drewniany wiatrak z 1948 r., który pomagał przez wiele lat rolnikom w mieleniu zboża. Dalszym punktem wyprawy było zwiedzenie stawów z pstrągami, które znajdują się na posesji p. Teresy i Tadeusza Szeligów. W urokliwej nizinie, w malowniczym krajobrazie, dającym się odczuć świeżym powietrzem – wszystko to spowodowało, że uczniom tam się bardzo podobało.

Po krótkim odpoczynku wszyscy dotarli do szkoły podstawowej w Bystrzycy, gdzie uczniowie mogli zwiedzić tę placówkę.

            Trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wszyscy szczęśliwie udali się

w drogę powrotną do domów.

 

            Dnia 24 września uczniowie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Przemyśla

i okolic. Organizatorem wycieczki była p. M. Szeliga. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie ogrodu botanicznego i muzeum w Bolestraszycach, w którym znajdowały się piękne rośliny, takie jak: lawendy, lilie wodne, pałki wodne, złociste cisy a także zwierzęta: pawie, bażanty, ryby, żółwie, zaskrońce. Następnie wyruszyli do Przemyśla, gdzie zobaczyli forty, które znajdują się niedaleko granicy polsko- ukraińskiej i pochodzą z czasów II wojny światowej. Kolejnym punktem wyprawy był zamek w Krasiczynie. Uczniowie zwiedzili tam cztery baszty: Boską, Papieską, Królewską i Rycerską. Po krótkim odpoczynku wszyscy udali się do Kalwarii Pacławskiej na mszę świętą. Tutaj uczniowie poznali historię klasztoru Ojców Franciszkanów, którą przedstawił jeden z zakonników. Uczniowie zobaczyli cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc, a przy tym towarzyszyła im cudowna, słoneczna pogoda.

           

            Dnia 14 października odbyło się Święto Szkoły.

Program uroczystości:

 • Godz. 9.00 - |Msza św.
 • Godz. 10.30 – Spotkanie na sali gimnastycznej.
 1. Wprowadzenie sztandaru.
 2. Ośpiewanie hymnu narodowego.
 3. Złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową mjr. H. Sucharskiego.
 4. Przemówienie dyrektora szkoły – p. W. Piekarskiego.
 5. Zabranie głosu przez zaproszonych gości: (ks Dziekana A. Śmietanę, Wójta Gminy Iwierzyce –p. J. Jakubca)
 6. Część artystyczna w wykonaniu klasy I.
 7. Złożenie ślubowania na sztandar uczniów klasy I.
 8. Pasowanie uczniów klasy pierwszej przez dyrektora szkoły.
 9. Złożenie przez uczniów klasy I odcisków w kronice szkoły.
 10. Rozstrzygnięcie konkursu literackiego o mjr. H. Sucharskim. -
  (p. M. Piekarska)
 11. Recytacja utworów za zajęcie trzech pierwszych miejsc.
 12. Prezentacja multimedialna „Nasza szkoła w Klubie Szkół Westerplatte”.

       (p. M. Szeliga)

 1. Ośpiewanie hymnu szkoły.
 2. Wyprowadzenie sztandaru.
 3. Zakończenie uroczystości.

 

            Z okazji corocznie obchodzonego Dnia Nauczyciela nie zabrakło miłych gestów od składu Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji odbyła się audycja radiowa przygotowana pod kierunkiem opiekuna samorządu – p. E. Koczwarę.

            Dnia 22 października odbyła się wycieczka do Podziemnej Trasy Turystycznej

w Rzeszowie i Muzeum Dobranocek. Organizatorem wycieczki była p. D. Grabowska.

W Rzeszowskich piwnicach uczniowie z klas I-III mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek historycznych, związanych z tym miejscem. W Muzeum Dobranocek uczniowie mogli obejrzeć maskotki bohaterów bajek animowanych i filmów rysunkowych dla dzieci; m.in. Misia Uszatka, Reksia, Bolka i Lolka.

 

            Dnia 27 października w GOK-u w Wiercanach odbyły się eliminacje gminne konkursu z cyklu „Literatura i Dzieci” – Uśmiechnij się”. Przedmiotem tegorocznych zmagań konkursowych była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim edycji – UŚMIECH.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i klas IV-VI.

W eliminacjach gminnych w kategorii Recytacje klas I-III wystąpili: Szymon Fleszar z klasy II (opiekun: p. J. Duda), Krystian Toś z klasy III i Anna Pyrdek z klasy III (opiekun:

p. E. Koczwara). Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się: Szymon Fleszar i Krystian Toś. Na powyższym etapie uczniowie ci zdobyli wyróżnienia.

W kategorii klas IV-VI w formie recytacji udział wzięli: Bartosz Bochnak z klasy V, Elżbieta Szeliga z klasy piątej, Aleksandra Klimek z klasy VI, Katarzyna Klimek z klasy VI (opiekun: M. Piekarska). Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się: Bartosz Bochnak i Elżbieta Szeliga, która zakwalifikowała się również do eliminacji wojewódzkich.

                                                                                                                     Gratulujemy!

            Dnia 15 listopada odbyła się Akademia z okazji 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy czwartej i piątej. Tegoroczna akademia połączona była z elementami dramy. Uczniów przygotowała

p. Małgorzata Piekarska.

 

 

           Dnia 16 listopada w naszej szkole odbyła się pokazowa lekcja historyczna przygotowana przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto” na temat: Życie i kultura

w Średniowieczu”. Wzięli w niej udział uczniowie z klas I-VI.

            W tegorocznym konkursie XI Przeglądu Powiatowego Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać”, którego eliminacje gminne odbyły się 9 listopada w GOKiS

w Wiercanach, wystąpili następujący uczniowie: Kacper Filipek z klasy II (opiekun p. J. Duda), Weronika Kozuń z klasy IV (opiekun ks G. Kot) oraz zespół wokalny z klasy IV

w składzie: Karolina Broda, Aleksandra Lelek, Joanna Lis, Weronika Kozuń i Natalia Szeliga.

Do II etapu laureatów , który odbył się 15 listopada również w Domu Kultury w Wiercanach przeszła Weronika Kozuń.

                                                                                                                      Gratulujemy!

 

            Dnia 24 listopada odbył się wyjazd dla klas IV-VI do kina Zorza w Rzeszowie oraz na film pt. „Święty Mikołaj” i do schroniska „Kundelek”. Organizatorem wyjazdu była

p. Małgorzata Piekarska. Uczniowie mogli zobaczyć Kościół Studencki, mieszczący się przy ulicy 3 Maja, następnie wszyscy udali się na niezwykle wzruszający i ciepły film pt. „Święty Mikołaj”. Następnie uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do schroniska „Kundelek” na lekcję edukacyjną o pielęgnacji zwierząt.

 

            Dnia 25 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Wróżby andrzejkowe przygotowała klasa piąta wraz z wychowawcą – p. Małgorzatą Piekarską. Konkursy muzyczne dla uczniów przygotowała p. Ilona Dulla. Wróżby andrzejkowe przygotowane przez piątoklasistów i konkursy cieszyły się dużym powodzeniem.

 

            Dnia 22 grudnia, w piękny, grudniowy dzień odbyła się Wigilia w szkole i Jasełka przygotowane przez uczniów klasy trzeciej pod kierunkiem p. Elżbiety Koczwary i Ilony Dulli. Oprawą informatyczną zajęła się p. Danuta Grabowska. Były to Jasełka, w których do śpiewu kolęd włączeni zostali wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi zebrani na sali gimnastycznej. Następnie został odczytany fragment z Pisma św. o Narodzeniu Jezusa w Betlejem. Później wszyscy połamali się opłatkiem a potem już w prawdziwie świątecznej atmosferze wszyscy zjedli prawdziwie świąteczną potrawę – barszcz wigilijny z uszkami. Nie zabrakło również świątecznych życzeń od Dyrektora szkoły – p. Waldemara Piekarskiego i Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Wiesławy Szeliga.

 

            Dnia 15 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa – Choinka. Przedszkolaki, dzieci z klas „0” oraz z klas I-III bawiły się od 9.30 – 14.00, zaś starsze klasy IV-VI od 15-20.30. Dekorację Sali przygotowała klasa szósta wraz z wychowawczynią – p. Magdaleną Szeliga, dyskotekę prowadzili chłopcy z klasy VI: Arek Halz, Krzysiek Kozuń

i Patryk Przybek. Poczęstunek dla uczniów przygotowała Rada Rodziców.

07     

10


 

            Dnia 24 marca obchodzony był w naszej szkole jako Dzień Odkrywania Talentów. Każda klasa przedstawiła swój program artystyczny pod kierunkiem wychowawców klas.  

21

 

   

            Dnia 28 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa V pod kierunkiem p. Małgorzaty Piekarskiej przygotowała przedstawienie w trzech odsłonach, nawiązujące do tematyki ekologicznej. Uczniowie przystąpili również do ekologicznej akcji

z cyklu „Malowanie na asfalcie”.

34

35

36

 

            Dnia 29 kwietnia odbyła się Akademia z okazji 220 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV-VI. Wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego pod kierunkiem p. Magdaleny Szeliga.

38


            Dnia 4 maja w ramach obchodzonych 55 lat Teatru Maska uczniowie z klas II – VI wraz z opiekunami p. M. Piekarską i p. Jolantą Dudą wybrali się na przedstawienie pt. „Świat Garmanna”. Spektakl ten został wystawiony przez aktorów z Teatru Baj z Warszawy na podstawie utworów Stiana Hole- współczesnego norweskiego grafika i autora książek dla dzieci. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej pt. Teatr przedmiotu”, gdzie zapoznali się z teatrem animacji, ożywianiem przedmiotów, jako podstawy teatru lalek. Na zakończenie majowego wyjazdu uczniowie udali się do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Spacerkiem po Starówce”. Wyjazd dostarczył uczniom wielu emocji, wrażeń; ponadto uwrażliwił na piękną, wyraźną mowę oraz kulturę żywego słowa.

43

44

46


            Dnia 9 maja odbyła się Jubileuszowa X edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego TRZECIAK dla uczniów z klas trzecich. Organizatorem konkursu była p. Elżbieta Koczwara. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia.

54


 

 

            Dnia 10 maja odbyła się uroczysta Akademia z okazji Beatyfikacji Sługi Bożego – Jana Pawła II. W akademii tej wystąpili uczniowie z klas IV-VI pod kierunkiem

ks Grzegorza Kota, Magdaleny Szeliga, Małgorzaty Piekarskiej i Danuty Grabowskiej. Poezja przeplatana różnymi scenkami z życia Papieża, pieśniami przypomniała Jego drogę do świętości. Całość Akademii dopełniła prezentacja multimedialna.


59


            Już po raz dziewiąty 11 maja w Szkole Podstawowej w Iwierzycach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI, którym nieobce są zasady polskiej ortografii. W tym roku do konkursu przystąpiło 14 uczestników. Finaliści napisali dyktando pt. „Niespotykany mieszkaniec”.

A oto laureaci konkursu:

I miejsce – Joanna Jaworek (SP Bystrzyca)

II miejsce – Damian Siewierski (SP Bystrzyca)

III miejsce Ewelina Ziemińska (SP Olchowa)

Organizatorem i koordynatorem konkursu była p. Małgorzata Piekarska.

68

69

72


            Dnia 2 czerwca odbył się pokaz na zakończenie realizowanego projektu z cyklu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Klasa pod kierunkiem p. Krystyny Bochnak przygotowała piękny pokaz pt. „Wyruszamy w świat”.

17

021

 

            Dnia 14 czerwca Szymon Feret – uczeń klasy V odebrał nagrodę za zdobycie tytułu Laureata w IX Wojewódzkim Konkursie Czytania ze Zrozumieniem „Wiem, o czym czytam”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Uczeń ten zajął 5. miejsce, zdobywając 40/44 pkt. możliwych do uzyskania.

            Dnia 14 czerwca odbył się komers klasy szóstej. Z tej okazji w szkole odbyła się dyskoteka, w której uczestniczyli również uczniowie z klasy piątej. Były pyszne kiełbaski

z grilla i wypieki przygotowane przez rodziców uczniów z klasy szóstej.

 

            Dnia 16 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów kuratoryjnych

i wręczenie nagród Laureatom. Na tę uroczystą galę wybrał się tegoroczny Laureat konkursu

z historii – Jakub Rój (uczeń klasy VI). Cała uroczystość odbyła się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ucznia przygotowała p. Magdalena Szeliga.

025

39


            Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończanie roku szkolnego 2010/2011. Najpierw odbyła się uroczysta msza św. w kościele w Nockowej. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po przemówieniu dyrektora Zespołu Szkół – W. Piekarskiego odbyły się występy artystyczne w wykonaniu klasy piątej

i szóstej. W dalszej części uroczystości wręczono świadectwa Absolwentom Szkoły Podstawowej a także świadectwa z wyróżnieniem – czwartoklasistom i piątoklasistom.

            Uroczystość zakończyła się ok. godz. 13.00.

008

022

024

 027

030


Wycieczka do Gdańska- Westerplatte

            W dniach 4-8 lipca 2011 r. uczniowie z klas IV-VI pod okiem opiekunów pojechali na wycieczkę do Gdańska Westerplatte. Organizatorem wakacyjnej wyprawy był dyrektor szkoły – p. Waldemar Piekarski. Po odbyciu długiej podróży i dojechaniu na miejsce wszyscy podróżnicy rozpakowali się w Zespole Szkół Morskich, gdzie mieli noclegi. Na następny dzień wszyscy wyruszyli na zwiedzanie tego odrodzonego i niewątpliwie bogatego w zabytki miasta. Przez cały okres pobytu w tym niezwykłym miejscu towarzyszył nam przewodnik – p. Jarosław Żórawiński, który pisał pracę magisterską o mjr. Henryku Sucharskim.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy przy Długim Pobrzeżu- „Zielonej Bramie” i najstarszym porcie na Motławie. Następnie tą rzeką wszyscy popłynęli statkiem „Czarna Perła” na Westerplatte, które jako jedyne z wielu znanych miejsc bitewnych z okresu II wojny światowej – zachowało swoją oryginalną nazwę. To symbol odwagi, honoru, odpowiedzialności i braterstwa; choć też jest miejscem bólu, cierpienia, i zwątpienia. Kolejnym etapem wycieczki była placówka Fort, do której doszliśmy idąc brzegiem rzeki. Obiekt ten pochodzi z 1911 r. i jest częścią pruskiego systemu fortyfikacji nadbrzeżnych. Następnie wszyscy mogli zobaczyć jeden z zachowawczych schronów amunicyjnych, na terenie wojskowym, wieżę obserwacyjną, betonowy napis „Westerplatte przy przystani”. Najważniejszym miejscem pobytu na Westerplatte było zwiedzenie Cmentarza Obrońców – na terenie Pola Bitewnego Westerplatte. W miejscu zniszczonej wartowni nr 5 podczas bombardowania 2 września 1939 roku znajduje się miejsce wiecznego spoczynku części poległych żołnierzy; w tym naszego Patrona – mjr. Henryka Sucharskiego. W tym niezwykłym miejsce minutą ciszy oddaliśmy hołd Westerplatczykom, na czele z pocztem sztandarowym w składzie: Chorąży – Bartosz Bochnak, asysta – Aldona Wiktor, asysta – Magdalena Filipek i zaśpiewaliśmy hymn szkoły. Ta chwila była bardzo doniosła; o czym świadczyła patriotyczna postawa Naszych Uczniów. Następnym etapem zwiedzania było zobaczenie ruin nowych koszar i tablic ufundowanych przez Radę Miasta Gdańska z 1998 r., a przedstawiającymi alfabetyczny spis nazwisk wszystkich znanych Obrońców Westerplatte. W naszej eskapadzie nie zabrakło również pobytu na plaży, gdzie pomimo trochę zimnej wody i tak nie zabrakło chętnych do kąpieli w Morzu Bałtyckim, budowania budowli z piasku, czy zbierania muszelek z piasku. Niezwykłą frajdą dla uczniów okazała się nocna wyprawa na plażę, która dostarczyła wielu emocji i wrażeń. W kolejnych dniach pobytu zwiedzaliśmy Stary Gdańsk, gdzie dzieci mogły zobaczyć wiele pięknych zabytków i poznać walory tego nadmorskiego miasta. Niezwykłe wrażenie wywarł na wszystkich Kościół Najświętszej Maryi Panny, zwany Kościołem Mariackim, podniesiony do godności Bazyliki Mniejszej. Byliśmy na wieży widokowej, która ma 76,6 m. i jest wspaniałym punktem widokowym na miasto i jego najbliższe okolice. We wnętrzu Bazyliki mogliśmy zobaczyć m. in. starą chrzcielnice, najwyższy w świecie zegar astronomiczny, grób Macieja Płużyńskiego –(ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r.), barokowe organy. Niezwykłe wrażenie wywarł na nas słynny obraz gotycki tryptyk pt. „Sąd Ostateczny”, dzieło światowej sławy flamandzkiego malarza Hansa Memlinga, który jest najcenniejszym zabytkiem Muzeum Narodowego w Gdańsku. Miasto zachwyciło nas ciekawymi budowlami, pełną niezwykłością, ulicami, na których można było zauważyć pełno handlujących różnymi pamiątkami ludzi. Na zakończenie wyprawy byliśmy na molo

w Sopocie, które jest jednym z największych w Europie. Jest miejscem, które niemal każdy turysta stara się obowiązkowo odwiedzić.

            Lipcowa wycieczka była niezwykła, wszyscy byli zachwyceni zabytkami Gdańska,

w których z pewnością nie zabrakło elementów krajoznawczych. Na weno najważniejszym momentem było zwiedzenie Westerplatte, miejsca bardzo wymownego w swej tradycji,

w którym poczuliśmy Ducha Tamtych Czasów i dumę ze świadomości, że tutaj walczył Patron naszej szkoły – major Henryk Sucharski.

5

9

18

19

20

23

28


32

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com