Historia szkoły

 

W dniu 24 września 1972 r. dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanej szkoły, nadając jej imię mjr. Henryka Sucharskiego. W uroczystości tej wzięły udział władze polityczne, oświatowe, administracyjne oraz zaproszeni goście i licznie zgromadzeni mieszkańcy ówczesnego obwodu szkolnego. Wśród wielu wpisów do kroniki, założonej na okoliczność otwarcia nowej szkoły, znajdują się gratulacje i życzenia

 

*

Młodzież szkolnej, Gronu nauczycielskiemu oraz Dyrekcji Szkoły – gratuluję i życzę sukcesów w nowym obiekcie szkolnym.

Niech Patron waszej Szkoły będzie dla Was godnym wzorem osobowym do
 naśladowania.

Edward  Marcinowski – Inspektor Szkolny

 

*

 

Umiłowanie Ojczyzny i poświęcenie dla niej swego życia – oto cel,

który stoi przed Wami młodzieży.

Zdzisław Zawisza - prof. L.O. Ropczyce

 

 

*

Dla swej przyszłości i dobrej pracy,

dla Naszej Ojczyzny.

Podpis nieczytelny

 

 

          Od tego dnia, aż po dzisiaj, nauka odbywa się w budynku szkolnym, który powstał z inicjatywy pełniącego ówcześnie funkcję kierownika szkoły – pana Tadeusza Piekarskiego. Zrealizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu i solidnej pracy społecznej miejscowej ludności.

 

Wspólny trud w zdobywaniu materiałów budowlanych, dobrowolne opodatkowanie się mieszkańców Iwierzyc w celu pozyskania funduszy oraz praca społeczna przy budowie szkoły, służą kolejnym pokoleniom.

 

Więcej informacji o szkole można przeczytać w wydanej przez nauczycieli naszej    szkoły „Historii Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Iwierzycach”, która jest do nabycia w sekretariacie.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com